Rodzaje ogrzewania w domu

10/05/2018

Autor: Jakub Sts

Rodzaje ogrzewania w domu – jak je połączyć ze zbiornikiem buforowym?

Zbiornik buforowy NOEL można połączyć z kilkoma różnymi źródłami ciepła w domu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu większej liczby króćców. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy w swoich domach chcą wykorzystać więcej niż jedno źródło ciepła.

Zbiornik buforowy NOEL

Zbiornik buforowy Noel to zbiornik z podłączoną miedzianą wężownicą (jedną, dwiema lub trzema). Stal polskiego producenta o grubości 3 mm (dwukrotnie większa, niż przewiduje norma UDT) wydłuża żywotność urządzenia, dzięki czemu gwarancja wynosi 10 lat. Wężownice, czyli spiralne rury, przekazują wodę i ogrzewają ją. Liczba zastosowanych wężownic zależy od rodzaju i wielkości instalacji, z jaką połączony będzie zbiornik.

Zbiornik jest zaizolowany termicznie, by maksymalnie ograniczyć utratę ciepła.  Zbiorniki Noel mają objętość od 370 do 1130 litrów, która może być modyfikowana na życzenie klienta. Wykonujemy produkty szyte na miarę, dopasowane do potrzeb klientów i wymiarów pomieszczenia, w którym urządzenie będzie umieszczone.

Zbiornik buforowy a pompy ciepła

Pompa ciepła to ekologiczne źródło energii. Mimo wysokiej ceny, urządzenie daje gwarancję największych oszczędności. Pompy ciepła są skonstruowane w taki sposób, aby pozyskiwać darmową energię z zasobów naturalnych. Źródłem ciepła może być w tym przypadku grunt, woda, a nawet powietrze. Przy podłączeniu zbiornika buforowego do pompy ciepła, oszczędności mogą być jeszcze większe. Wynika to ze specyfiki zbiornika, który dzięki znakomitej termoizolacji potrafi przez wiele godzin akumulować wytworzone nadwyżki energii.

Zbiornik buforowy a kocioł na paliwo stałe

Do ogrzewania domów wciąż dużą popularnością cieszy się kocioł na paliwo stałe. Jednak jeśli jest jedynym urządzeniem grzewczym, jego eksploatacja może sprawiać pewne problemy. Przede wszystkim, kocioł przez zdecydowaną większość czasu nie może działać z nominalną mocą. Aby ją osiągnąć, potrzebuje zewnętrznej temperatury rzędu -20°C. W przeciwnym wypadku maksymalna sprawność urządzenia nie jest wykorzystywana, a część opału po prostu spala się bez potrzeb.

Połączenie kotła ze zbiornikiem buforowym sprawia, że wytworzona energia jest magazynowana i wykorzystywana, kiedy jest taka potrzeba. Kocioł może więc działać z maksymalną mocą, a nadwyżki energii nie marnują się, ale są przekazywane do bufora. Takie połączenie pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa stałego.

Ostatnio dodane
Program Ciepłe Mieszkanie

Program Ciepłe Mieszkanie

Czym jest program "Ciepłe Mieszkanie" i jak różni się od programu "Czyste Powietrze"? Program "Ciepłe Mieszkanie" to...

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy