Jakie korzyści płyną z nowoczesnej technologii w domu?

10/04/2018

Autor: Jakub Sts

Przy budowie lub remoncie domu warto rozważyć wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań typu high-tech. Nie tylko ułatwią Ci codziennie wykonywanie różnych czynności, ale mogą też pomóc w oszczędzaniu i sprawić, że dom stanie się bardziej przyjazny środowisku.

Oświetlenie w nowoczesnym wydaniu

Coraz większą popularnością cieszą się systemy oświetlenia, które są wyposażone w czujniki ruchu. Lampy zapalają się i gasną w zależności od tego, czy ktoś znajduje się w pokoju. To rozwiązanie ma szereg zalet. Przede wszystkim nie wymaga od domowników żadnej dodatkowej aktywności, by oświetlić pomieszczenie.

Na dodatek pozwala zaoszczędzić – już nie musisz się martwić, że zapomniałeś zgasić lampę po wyjściu z pokoju i światło było włączone przez całą noc. System nie będzie oświetlał pomieszczeń niepotrzebnie, więc Twoje rachunki nie wzrosną. Jeżeli do tego wykorzystasz żarówki LED, które są energooszczędne, na opłaty wydasz jeszcze mniej!

Ciepła i czysta woda, dzięki nowym technologiom

Równie ciekawym rozwiązaniem, które warto wykorzystać w domu, jest zbiornik buforowy z miedzianą wężownicą. Jego główną funkcją jest podgrzewanie wody w niezwykle szybki i wydajny sposób – ciepła woda od razu leci z kranu, tuż po jego odkręceniu. Już nie trzeba długo czekać aż temperatura się podniesie.

Dzięki zastosowaniu miedzi można też mieć pewność, że woda będzie wolna od bakterii legionella. Tego typu zbiornik chroni również przed zjawiskiem starzenia się wody. Poza tym warto zaznaczyć, że jest on całkowicie bezobsługowy, dlatego korzystanie z niego nie wymaga żadnego wysiłku.

Inteligentne sprzęty AGD

Potencjał nowych technologii można zobaczyć nawet korzystając z urządzeń AGD. Niektóre piekarniki mogą kontrolować poziom wilgoci potraw i wyłączać się wtedy, kiedy czujniki wykryją, że danie jest już gotowe. Na rynku są też dostępne pralki, przechowujące w pamięci programy, z których zazwyczaj korzystasz.

Nie można też zapomnieć o lodówkach z kamerkami w środku – można z ich pomocą sprawdzić, jakie produkty należy kupić nawet będąc poza domem. Niektóre nowoczesne lodówki wyposażone są też w ekrany na drzwiach. Dzięki nim można zamawiać produkty spożywcze i robić notatki. Wiele z tych urządzeń da się podłączyć do internetu i dzięki temu wgrać aplikacje, które jeszcze bardziej zwiększą zakres ich możliwości. Te wszystkie funkcje sprawiają, że korzystanie z urządzeń high-tech ułatwia codzienne życie!

Ostatnio dodane
Program Ciepłe Mieszkanie

Program Ciepłe Mieszkanie

Czym jest program "Ciepłe Mieszkanie" i jak różni się od programu "Czyste Powietrze"? Program "Ciepłe Mieszkanie" to...

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *