Bufor Ciepła i Kominek z Płaszczem Wodnym

Bufor ciepła NOEL i kominek z płaszczem wodnym to bezpieczne i wydajne rozwiązanie, które zaoszczędzi energię cieplną, ustabilizuje pracę i temperaturę instalacji grzewczej, ułatwi dodanie dodatkowych źródeł ciepła do instalacji i korzystanie z ciepłej wody użytkowej.

Bufor ciepła NOEL – magazynuj ciepło, oszczędzaj na kosztach ogrzewania!

Zamontowanie bufora ciepła w instalacji ogrzewania z kominkiem z płaszczem wodnym to doskonała inwestycja, która przynosi wiele korzyści dla Twojego domu i portfela. Oto kilka powodów, dla których warto dodać bufor ciepła do instalacji ogrzewania z kominkiem:

  • Ciepła woda użytkowa – bufor ciepła firmy NOEL posiada wężownicę miedzianą do czystej, bieżącej wody użytkowej która osiąga temperaturę 45ºC już przy nagrzaniu zbiornika do 50ºC.
  • Oszczędność energii – nasz zbiornik magazynuje  nadwyżkę energii cieplnej  z  kominka z płaszczem wodnym,  do wykorzystania w późniejszym czasie. Dzięki temu można zmniejszyć zużycie opału, co prowadzi do oszczędności energii.
  • Poprawa efektywności – bufor ciepła NOEL poprawia wydajność całego systemu ogrzewania, ponieważ umożliwia wykorzystanie ciepła, które w przeciwnym wypadku mogłoby zostać utracone. Dzięki temu, system ogrzewania staje się bardziej efektywny i ekonomiczny.
  • Stabilne ogrzewanie budynku – bufor ciepła zapewnia stabilizacje dla systemu ogrzewania, nawet po zgaszeniu kominka. Ogrzana woda z bufora ciepła może być wykorzystywana do ogrzewania domu przez dłuższy czas, co pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Dodatkowo do bufora NOEL możesz podłączyć naszą dedtykowaną automatykę która umożliwia sterowanie wieloma obiegami C.O.
  • Bezpieczeństwo systemu – bufor ciepła NOEL umożliwia stosowanie bezpiecznych instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki zastosowaniu naszych rozwiązań w instalacjach grzewczych z kominkami z płaszczem wodnym zwiększysz bezpieczeństwo oraz wydłużysz żywotność instalacji oraz samego kominka z płaszczem wody.
  • Łatwiejsza instalacja – bufor ciepła NOEL jest łatwy w instalacji i może być zintegrowany z dodatkowymi źródłami ciepła takimi jak: pompa ciepła, kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne. Dzięki temu, można szybko i łatwo przystosować system ogrzewania do swoich potrzeb.

 

Schematy połączenia bufora ciepła NOEL z kominkiem z płaszczem wodnym

Schemat podłączenia kominka z piecem gazowym

Schemat podłączenia kominka do wężownicy i pieca gazowego do zbiornika

Schemat podłączenia kominka, pieca gazowego oraz kolektorów słonecznych

Schemat podłączenia pompy ciepła z kominkiem

Powyższe schematy są uproszczone i nie zastępują projektu instalacji.
Stanowią jedynie pomocnicze opracowanie koncepcyjne, pomocne w opracowaniu projektu. Na schematach nie przedstawiono niezbędnych elementów zabezpieczających i regulacyjnych. Zabezpieczenia należy dobrać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podłączenie urządzeń grzewczych i armatury, należy wykonać według zaleceń producentów tych urządzeń. Średnice przewodów, zastosowanej armatury jak i sposób ich podłączeń dostosować do wymaganych przepływów medium grzewczego podanego w instrukcji. Jeśli potrzebujesz pomocy jak podłączyć zbiornik Noel skontaktuj się z naszym działem technicznym

Bezpieczna i wydajna instalacja kominka z płaszczem wodnym!

Dowiedz się więcej o naszych systemach grzewczych i przekonaj się, jak możemy Ci pomóc zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, oraz usprawnić twoją instalację C.O. i C.W.U.