Bufor Ciepła i Kominek z Płaszczem Wodnym

Bezpieczne i wydajne rozwiązanie, które zaoszczędzi energię cieplną, ustabilizuje pracę i temperaturę instalacji grzewczej, ułatwi dodanie dodatkowych źródeł ciepła do instalacji i korzystanie z ciepłej wody użytkowej.

  • Home
  • /
  • Bufor Ciepła i Kominek z Płaszczem Wodnym

Kominek z Płaszczem Wodnym i Bufor z Miedzianą Wężownicą

Odkryj połączenie tradycyjnego ciepła kominka z zaawansowaną technologią bufora ciepła i automatyki.
Twój kominek nie tylko dodaje uroku Twojemu domowi, ale teraz dzięki naszemu systemowi stanie się źródłem niezawodnego, ekonomicznego i ekologicznego ciepła.

Fotoram.io 8 1 scaled

Kluczowe Korzyści:

Bezpieczeństwo Eksploatacji
Nie martw się o bezpieczeństwo, nawet podczas przerw w dostawie prądu. Nasz system został zaprojektowany tak, aby zagwarantować bezpieczną eksploatację kominka z płaszczem wodnym w każdych warunkach.

Optymalne Spalanie
Dzięki zaawansowanej technologii naszego kominka, paliwo spala się w wysokich temperaturach, co gwarantuje dłuższą żywotność urządzenia i mniejsze emisje szkodliwych substancji.

Precyzyjne Zarządzanie Ciepłem
Z naszym systemem nie przegrzejesz ani instalacji, ani pomieszczeń. Precyzyjna kontrola pozwala na idealne dostosowanie ilości dostarczanego ciepła do aktualnych potrzeb, co przekłada się na komfort i oszczędności.

Oszczędność Opału
Dzięki prawidłowemu podłączeniu i eksploatacji, możesz oszczędzić nawet do 30% na opałach. To nie tylko korzyść dla Twojego portfela, ale także dla środowiska.

C.W.U. z kominka z płaszczem wodnym?
Z systemem NOEL nie zmarnuje się choć by 1kW energii. Nasz zbiornik buforowy jest tak skonstruowany, aby dodatkowo umożliwić przepływowe ogrzewanie wody użytkowej, korzystając z energii cieplnej skumulowanej wcześniej z kominka z płaszczem wody.

niskie rachunki za ciepłą wodę
oszczednosc na ogrzewaniu

Bufor ciepła wraz z autorską instalacją i automatyką NOEL – magazynuj ciepło, oszczędzaj na kosztach ogrzewania!

Zamontowanie bufora ciepła w instalacji ogrzewania z kominkiem z płaszczem wodnym to doskonała inwestycja, która przynosi wiele korzyści dla Twojego domu i portfela. Oto kilka powodów, dla których warto dodać bufor ciepła do instalacji ogrzewania z kominkiem:

Ciepła woda użytkowa

Bufor ciepła firmy NOEL posiada wężownicę miedzianą do czystej, bieżącej wody użytkowej która osiąga temperaturę 45ºC już przy nagrzaniu zbiornika do 50ºC.

Oszczędność energii

Nasz zbiornik magazynuje  nadwyżkę energii cieplnej  z  kominka z płaszczem wodnym,  do wykorzystania w późniejszym czasie. Dzięki temu można zmniejszyć zużycie opału, co prowadzi do oszczędności energii.

Poprawa efektywności

Bufor ciepła NOEL poprawia wydajność całego systemu ogrzewania, ponieważ umożliwia wykorzystanie ciepła, które w przeciwnym wypadku mogłoby zostać utracone. Dzięki temu, system ogrzewania staje się bardziej efektywny i ekonomiczny.

Stabilne ogrzewanie budynku

Bufor ciepła zapewnia stabilizacje dla systemu ogrzewania, nawet po zgaszeniu kominka. Ogrzana woda z bufora ciepła może być wykorzystywana do ogrzewania domu przez dłuższy czas, co pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Dodatkowo do bufora NOEL możesz podłączyć naszą dedykowaną automatykę która umożliwia sterowanie wieloma obiegami C.O.

Bezpieczeństwo systemu

Bufor ciepła NOEL umożliwia stosowanie bezpiecznych instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki zastosowaniu naszych rozwiązań w instalacjach grzewczych z kominkami z płaszczem wodnym zwiększysz bezpieczeństwo oraz wydłużysz żywotność instalacji oraz samego kominka z płaszczem wody.

Łatwiejsza instalacja

Bufor ciepła NOEL jest łatwy w instalacji i może być zintegrowany z dodatkowymi źródłami ciepła takimi jak: pompa ciepła, kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne. Dzięki temu, można szybko i łatwo przystosować system ogrzewania do swoich potrzeb.

rodzinka w cieplym domu

Schematy połączenia bufora ciepła NOEL z kominkiem z płaszczem wodnym

Schemat podłączenia kominka z piecem gazowym

str10 1

Schemat podłączenia kominka do wężownicy i pieca gazowego do zbiornika

str16 1

Schemat podłączenia kominka, pieca gazowego oraz kolektorów słonecznych

str25 1

Schemat podłączenia pompy ciepła z kominkiem

str9 1

Powyższe schematy są uproszczone i nie zastępują projektu instalacji.
Stanowią jedynie pomocnicze opracowanie koncepcyjne, pomocne w opracowaniu projektu. Na schematach nie przedstawiono niezbędnych elementów zabezpieczających i regulacyjnych. Zabezpieczenia należy dobrać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podłączenie urządzeń grzewczych i armatury, należy wykonać według zaleceń producentów tych urządzeń. Średnice przewodów, zastosowanej armatury jak i sposób ich podłączeń dostosować do wymaganych przepływów medium grzewczego podanego w instrukcji. Jeśli potrzebujesz pomocy jak podłączyć zbiornik Noel skontaktuj się z naszym działem technicznym

Bezpieczna i wydajna instalacja kominka z płaszczem wodnym!

Dowiedz się więcej o naszych systemach grzewczych i przekonaj się, jak możemy Ci pomóc zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, oraz usprawnić twoją instalację C.O. i C.W.U.