Hybrydowy Bufor Ciepła i Połączenie Wielu Źródeł Energii

Dzięki opatentowanej technologii w buforze NOEL, zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, koszt wykonania instalacji jest korzystny, a jednocześnie oferuje ona wiele prostych rozwiązań i możliwości połączenia różnych źródeł ciepła.

portret banner 1

Bufory Kompatybilne z Każdym Źródłem Ciepła

Z powodu dużej różnorodności urządzeń grzewczych, takich jak:  kotły na paliwa stałe,  kominki z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne, pompy ciepła, coraz trudniej jest  ze sobą skutecznie łączyć źródła ciepła, aby mieć komfort użytkowania i obniżyć koszty ogrzewania . Aby to osiągnąć, inwestujemy w coraz bardziej skomplikowane i kosztowne układy hydrauliczne i sterowania, które w przypadku awarii wymagają fachowej obsługi serwisanta, co z kolei często generuje spore koszty.

Rozwiązaniem tego problemu i odpowiedzią są instalacje  hybrydowe z buforem ciepła Noel , który może działać jako:

  • bufor, czyli zbiornik akumulacyjny dla kotłów stałopalnych, kominków z płaszczem wodnym, pomp ciepła i kolektorów słonecznych,
  • sprzęgło, łączące kilka źródeł ciepła jednocześnie, do wielu układów c.o. i c.w.u.,
  • przepływowy podgrzewacz wody o wydajności nie mniej niż 24 l/min wody higienicznej

Wysoka sprawność urządzenia zapewnia bardzo dobrą wydajność całego systemu, co pozwala na oszczędności podczas eksploatacji. Dzięki jednemu urządzeniu – buforowi z trzema wężownicami firmy Noel – można niezawodnie i funkcjonalnie połączyć wiele źródeł ciepła do zasilania różnych układów c.o. i c.w.u.

Schematy Połączenia Buforów Ciepła i Pomp Ciepła

Schemat podłączenia kominka, kolektorów słonecznych oraz powietrznej pompy ciepła

Schemat podłączenia pieca gazowego, kominka oraz powietrznej pompy ciepła

Schemat podłączenia kominka, pieca gazowego oraz kolektorów słonecznych

Schemat podłączenia pompy ciepła z kolektorami słonecznymi

Powyższe schematy są uproszczone i nie zastępują projektu instalacji.
Stanowią jedynie pomocnicze opracowanie koncepcyjne, pomocne w opracowaniu projektu. Na schematach nie przedstawiono niezbędnych elementów zabezpieczających i regulacyjnych. Zabezpieczenia należy dobrać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podłączenie urządzeń grzewczych i armatury, należy wykonać według zaleceń producentów tych urządzeń. Średnice przewodów, zastosowanej armatury jak i sposób ich podłączeń dostosować do wymaganych przepływów medium grzewczego podanego w instrukcji. Jeśli potrzebujesz pomocy jak podłączyć zbiornik Noel skontaktuj się z naszym działem technicznym