Kim Jesteśmy?

Jesteśmy rodzinną firmą prowadzoną przez pasjonatów nowoczesnych instalacji grzewczej. Produkujemy i montujemy nasze zbiorniki  od 2006 roku. To, co przyświecało nam podczas pracy, to chęć dzielenia się naszą wiedzą i wprowadzenia na rynek produktu, który ułatwi życie mieszkańcom domów jednorodzinnych, ale też właścicielom większych obiektów, takich jak restauracje czy pensjonaty. Posiadamy własny zakład produkcyjny w okolicach Wrocławia, a nasze produkty powstają w oparciu o sprawdzone europejskie surowce.

Nasza Historia

zalozenie firmy 48 1

2006

Założenie firmy
Produkcja pierwszych zbiorników
Uzyskanie patentu

asortyment 48 1

2007

Rozszerzenie asortymentu do 5 modeli

szkolenia 48 1

2008

Rozpoczęcie cyklu szkoleń dla projektantów instalacji

certyfikat 48 1

2009

Uzyskanie Certyfikatu Zgodności dla zbiorników ciśnieniowych

wyroznienie 48 1

2010

Wyróżnienie podczas targów Silesia Building Expo SIBEX w Sosnowcu

puchar 48 1

2011

Wyróżnienie podczas Międzynarodowych Targów ENEX w Kielcach

medal wyroznienie 48 1

2012

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Instalacyjnych Poznań

produkcja 48 1

2013

Produkcja nowych modeli zbiorników o zróżnicowanej wydajności ciepłej wody

izolacja zbiornika 48 1

2014

Zastosowanie innowacyjnego rozwiązania izolacyjnego do ograniczenia strat ciepła

badania politechnika 48 1

2015

Przeprowadzenie badania izolacyjności zbiornika przez Politechnikę Wrocławską

odkrycia 48 1

2016

Badania nad stratami ciepła zbiorników

ped 48 1

2017

Wprowadzenie nowego ekologicznego produktu: Pieca Drugiej Taryfy

wyroznienie automatyki2 48 1

2019

Wdrożenie dedykowanej automatyki do buforów NOEL

fotowoltaika 48 1

2020

Badania nad modułami dla współpracy buforów ciepła NOEL z fotowoltaiką

imc2 48 1

2023

Wprowadzenie nowego produktu – magazynu energii cieplnej IMC

Noel powstał jako autorski pomysł ojca właściciela firmy. Lesław Krzeszowiak z zawodu jest elektrykiem, a nowoczesne instalacje grzewcze to jego pasja. Z poszerzania wiedzy w tym zakresie narodził się pomysł na innowacyjne rozwiązanie – zbiornik z miedzianą wężownicą. Wiedza instalatorska pana Lesława miała ogromne znaczenie w procesie budowania firmy. Noel niezmiennie jest rodzinnym przedsiębiorstwem, a jego członkowie codziennie dzielą się ze sobą doświadczeniem i pomysłami. „…” – mówi właściciel Noel, Jacek Krzeszowiak.

Co robimy?

Produkujemy urządzenia – zbiorniki buforowe z miedzianą wężownicą do ciepłej wody, zbiorniki buforowe do pomp ciepła , które zapewniają stały dostęp do ogrzewania i ciepłej wody, tanio, bezpiecznie i ekologicznie. Wykorzystujemy polskie surowce i wspieramy lokalny przemysł – nasz zakład produkcyjny znajduje się pod Wrocławiem.

Wiemy, że nie każdy dysponuje specjalistyczną wiedzą o instalacjach grzewczych. Dlatego dążyliśmy do stworzenia produktu, z obsługą którego żaden z naszych klientów nie będzie miał trudności. Po latach prób i modyfikacji możemy pochwalić się całkowicie bezobsługowym zbiornikiem. Co więcej – dzięki Noelowi inne urządzenia grzewcze w domu lub innym budynku potrzebują znacznie mniej uwagi, niż przed jego podłączeniem.

Nie zostawimy Cię samego z wyborem odpowiedniego urządzenia. Zależy nam na tym, byś w pełni skorzystał z możliwości zbiornika. Jeśli nie jesteś zadowolony z dotychczasowej instalacji grzewczej – obejrzymy ją i znajdziemy przyczynę problemu. Jeżeli jesteś w trakcie budowy domu lub innego obiektu – zadamy odpowiednie pytania, żeby dobrać zbiornik, który zapewni Ci maksimum komfortu – ciepłe wnętrza, wodę i wygeneruje oszczędności. Gdy podejmiesz już decyzję, przywieziemy zbiornik na budowę, byś nie musiał martwić się o jego transport

Zbiorniki Noel działają w oparciu o przygotowane przez nas schematy. Chcieliśmy maksymalnie uprościć montaż, dlatego starannie opisaliśmy dokumenty, żeby prowadziły instalatora przez ten proces krok po kroku. Jednocześnie nasi specjaliści są cały czas do dyspozycji. W przypadku pytań o jakikolwiek etap instalacji, chętnie na nie odpowiedzą. Tym samym dajemy gwarancję instalatorowi, że po zakończonym montażu klient otrzyma sprawny system ogrzewania.

Nasze działania opieramy na współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami. Produkcja wszystkich komponentów do zbiorników Noel odbywa się w Polsce. Opracowaliśmy połączenie surowców, które współpracują ze sobą i razem tworzą unikalne, maksymalnie efektywne rozwiązanie. Miedź, którą wybraliśmy do produkcji wężownicy przewodzi ciepło 6 razy lepiej, niż stosowana w innych zbiornikach stal. Ma właściwości bakteriobójcze i można bezpiecznie stosować ją w kontakcie z bieżącą wodą. Stal pokrywająca zbiornik jest dwa razy grubsza, niż przewidywana przez normy. Dzięki temu oferujemy aż 10 lat gwarancji na bezawaryjne działanie zbiornika.

Wciąż zdobywamy i poszerzamy doświadczenie w zakresie:

  • Realizacji dla branży HoReCa – budujemy indywidualnie skrojone systemy dla hoteli, pensjonatów, zajazdów, domów weselnych, restauracji

  • Realizacji przemysłowych – komponujemy zbiorniki do wody lodowej i na glikol

  • Instalacji zbiorników dla obiektów użyteczności publicznej – szpitali, obiektów sakralnych,

  • Dopasowania zbiorników do leśniczówek, Zakładów Przetwórstwa Spożywczego

  • Odzysku ciepła w trudnych obiektach – automyjniach, zakładzie pralniczo-farbiarskim, w ogrodnictwie

  • Instalacji zbiorników w dużych obiektach – pałacach, blokach mieszkalnych, klubach fitness

  • Bezpieczeństwo działania zbiornika Noel i innowacyjność opracowanego przez nas rozwiązania potwierdzają certyfikaty i patenty.

Nasze certyfikaty:

Zapoznaj się ze szczegółowymi specyfikacjami naszych zbiorników. Pobierz pełną dokumentację techniczną, która przybliży Ci sposób działania produktów Noel i ułatwi ich montaż.
UDT CERT
Logo UPRP
0 upload 05d497371c