NOEL Korzyści

Podłączenie urządzeń NOEL do instalacji grzewczych daje nam gwarancję bezpieczeństwa, komfortu i oszczędności energii.

Magazynowanie Nadmiaru Ciepła

Oferta Korzysci Nadmiar ciepla 300x300 1 1
Ciepło produkowane przez Twój kocioł na paliwo stałe lub kominek z płaszczem wodnym (bez względu na jego rodzaj) bez zbiornika nie jest wykorzystane w całości. Jeśli aktualnie nie ma zapotrzebowania na ogrzewanie pomieszczeń i ciepłą wodę , opał spala się bez pożytku. Jego nadmiar osadza się wewnątrz pieca i przewodu kominowego i przyczynia się do zwiększenia zanieczyszczeń powietrza. Problem znika po podłączeniu zbiornika Noel. Urządzenie przechwytuje nadmiar energii cieplnej, a dzięki temu piec na paliwo stałe lub kominek z płaszczem wodnym mogą działać z pełną mocą i na wyższych temperaturach. W ten sposób cały opał jest spalany, a jeśli aktualnie nie potrzeba takiej ilości ciepła, zbiornik je akumuluje i uwalnia dopiero wtedy, gdy trzeba ogrzać wodę lub pomieszczenia.

Bezpieczne Ogrzewanie

Być może słyszałeś o sytuacjach, w których woda w kotle na paliwo stałe lub w kominku z płaszczem wodnym nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? To niebezpieczny stan, który grozi nawet wybuchem kotła na paliwo stałe. Może do tego dojść, gdy ciepło z kotła nie ma się gdzie „przedostać” – na przykład gdy grzejniki są zakręcone. Jak zbiornik Noel może temu zapobiec? Urządzenie na bieżąco przechwytuje ciepło od kotła na paliwo stałe lub kominka i magazynuje . Nawet, gdy temperatura wewnątrz nich dochodzi do 100°C, zbiornik odbierze nadwyżkę energii cieplnej i nie dopuści do niebezpiecznej sytuacji. Nie musisz pamiętać o ręcznym monitorowaniu temperatury. Instalacja ze zbiornikiem Noel zrobi to samodzielnie.
8f507cc2 e1cf 4618 93bc f4603711693d

Niższe Rachunki

972b7965 97b1 4c43 8d1b e62d18a903cc
Jedna z największych zmian po podłączeniu zbiornika Noel? Zauważalnie niższe rachunki – już od pierwszego okresu grzewczego. Odpowiada za to zbiornik Noel i jego izolacja termiczna, gdzie przechowuje się niewykorzystane ciepło (do ogrzania pomieszczeń lub wody) jeszcze przez kilkanaście godzin po jego produkcji. W praktyce możesz oszczędzić nawet 1/3 opału, który bez zbiornika byłby spalany bez pożytku i lądowałby wewnątrz komina w postaci sadzy. Po podłączeniu zbiornika Noel do instalacji grzewczej, nadwyżki energii cieplnej są magazynowane i wykorzystywane do ogrzania domu i wody.

Komfort i Wygoda

Chciałbyś palić kominkiem z płaszczem wodnym w salonie, ale boisz się, że będziesz zmuszony do podkładania drewna co kilka godzin? Po wyjeździe wracasz do zimnego domu, bo żaden z domowników nie uzupełniał opału w piecu stałopalnym? To częste problemy, które rozwiązuje zbiornik Noel w połączeniu z tymi źródłami ciepła . Urządzenie jest świetnie zaizolowane termicznie, więc wystarczy, że jednorazowo nagrzejesz wodę w całym zbiorniku, by nie pamiętać o uzupełnianiu opału przez kilka dni. Instalacja grzewcza w połączeniu ze zbiornikiem Noel , działa w pełni samodzielnie. Nie musisz go włączać, wyłączać, ani regulować przesyłania energii cieplnej do grzejników czy ogrzewania podłogowego.
Oferta Korzysci Wygoda 300x300 1 1

Ciepła Woda na Bieżąco

Oferta Korzysci Ciepla woda 300x300 1 1
Zastanawiasz się, dlaczego czasem musisz czekać kilkadziesiąt sekund na ciepłą wodę (hiperłącze do zakładki Oferta: Ciepła woda) w kranie? Ten problem dobrze znają właściciele hoteli i pensjonatów, kiedy większa liczba gości chce skorzystać z ciepłej wody. Przyczyna to prawdopodobnie nieprawidłowa cyrkulacja wody. Efekty są oczywiste: tracisz czas i pieniądze, a także marnujesz zimną wodę, która jest wylewana bezcelowo. Z tym problemem zbiornik Noel też potrafi sobie poradzić. Korzysta z technologii przepływowego ogrzewania wody. Oznacza to, że wodę ogrzewa na bieżąco. Ciepły strumień w kranie czy pod prysznicem pojawia się natychmiast i to bez względu na liczbę użytkowników w tym samym czasie. Nawet setki gości hotelu wykąpią się w tym samym czasie.

Dopasowanie do Każdego Domu

Produkujemy trzy rodzaje zbiorników o pojemnościach od kilkuset do kilku tysięcy litrów. Dzięki temu z łatwością dobierzesz zbiornik zarówno do małego domu, jak i dużych obiektów, takich jak restauracje czy hotele. Oprócz standardowych produktów, projektujemy zbiorniki szyte na miarę. Niewielkie wymiary kotłowni nie oznaczają, że musisz zrezygnować z naszego urządzenia. Dobierzemy jego wielkość i do Twoich potrzeb, i wielkości pomieszczenia, w którym go zamontujesz.
Oferta Korzysci Dopasowanie 300x300 1 1

Ekologia i Środowisko

Oferta Korzysci Ekologia 300x300 1 1
Zależy nam na ekologii. A podłączenie zbiornika Noel ułatwia dbanie o środowisko. Zbiornik pozwala urządzeniom grzewczym na pracę z pełną mocą, przez co tworzenie szkodliwych związków (m.in. tlenku węgla i substancji smolistych) jest ograniczone do minimum. W przeciwieństwie do instalacji bez zbiornika, w tym przypadku sadza nie gromadzi się w przewodzie kominowym i nie dopuszcza do jego niszczenia. Zyskuje i Twój dom, i środowisko.