Korzyści

Nadmiar ciepła wraca do pomieszczeń

Ciepło produkowane przez Twój kocioł lub kominek (bez względu na jego rodzaj) bez zbiornika nie może być wykorzystane w całości. Jeśli aktualnie nie ma na nie zapotrzebowania, opał spala się bez pożytku. Jego nadmiar osadza się wewnątrz pieca i przewodu kominowego i przyczynia się do zwiększenia zanieczyszczeń powietrza.
Problem znika po podłączeniu zbiornika Noel. Urządzenie przechwytuje nadmiar energii, a dzięki temu piec lub kominek mogą działać z pełną mocą i z wyższymi temperaturami. W ten sposób cały opał jest spalany, a jeśli aktualnie nie potrzeba takiej ilości ciepła, zbiornik je akumuluje i uwalnia dopiero wtedy, gdy trzeba będzie ogrzać wodę lub wnętrza.

Bezpieczne ogrzewanie

Być może słyszałeś o sytuacjach, w których woda w kotle lub kominku nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. To niebezpieczny stan, który grozi nawet wybuchem kotła. Może do tego dojść, gdy ciepło z kotła nie ma się gdzie „przedostać” – na przykład gdy grzejniki są zakręcone.
Jak zbiornik Noel może temu zapobiec? Urządzenie na bieżąco przechwytuje ciepło od kotła lub kominka. Dzięki temu, nawet jeśli temperatura wewnątrz nich dochodzi do 100°C, zbiornik odbierze nadwyżkę energii i nie dopuści do niebezpiecznej sytuacji. Nie musisz pamiętać o ręcznym monitorowaniu temperatury. Zbiornik robi to samodzielnie.

Niższe rachunki

Jedna z największych zmian po podłączeniu zbiornika Noel? Zauważalnie niższe rachunki – już od pierwszego okresu grzewczego. Odpowiada za to zbiornik Noel i jego izolacja termiczna, gdzie przechowuje się niewykorzystane ciepło (do ogrzania pomieszczeń lub wody) jeszcze przez kilkanaście godzin po jego produkcji.W praktyce możesz oszczędzić nawet 1/3 opału, który bez zbiornika byłby spalany bez pożytku i lądowałby wewnątrz komina w postaci sadzy. Dopiero po podłączeniu zbiornika Noel nadwyżki energii są magazynowane, a więc niemal 100% tego, co zainwestujesz, jest wykorzystywane do ogrzania domu i wody.

Wygoda

Chciałbyś palić kominkiem w salonie, ale boisz się, że będziesz zmuszony do podkładania drewna co kilka godzin? Po wyjeździe wracasz do zimnego domu, bo żaden z domowników nie uzupełniał opału w piecu? To częste problemy, które rozwiązuje zbiornik Noel.
Urządzenie jest świetnie zaizolowane termicznie, więc wystarczy, że jednorazowo nagrzejesz wodę w całym zbiorniku, by nie musieć pamiętać o uzupełnianiu opału przez kilka dni. Zbiornik Noel działa w pełni samodzielnie. Nie musisz go włączać, wyłączać, ani regulować przesyłania energii do grzejników czy ogrzewania podłogowego.

Ciepła woda na bieżąco

Zastanawiasz się, dlaczego czasem musisz czekać kilkadziesiąt sekund na ciepłą wodę (hiperłącze do zakładki Oferta: Ciepła woda) w kranie? Ten problem dobrze znają właściciele hoteli i pensjonatów, kiedy większa liczba gości chce skorzystać z ciepłej wody np. pod prysznicem. Przyczyna to prawdopodobnie nieprawidłowa cyrkulacja wody. Efekty są oczywiste: tracisz czas i pieniądze, a także marnujesz zimną wodę, która jest wylewana bezcelowo.
Z tym problemem zbiornik Noel też potrafi sobie poradzić. Korzysta z technologii przepływowego ogrzewania wody. Oznacza to, że wodę ogrzewa na bieżąco. Ciepły strumień w kranie czy pod prysznicem pojawia się natychmiast i to bez względu na liczbę użytkowników w tym samym czasie. Nawet setki gości hotelu wykąpią się w tym samym czasie.

Dopasowanie do każdego domu

Produkujemy 3 rodzaje zbiorników o pojemnościach od kilkuset do kilku tysięcy litrów. Dzięki temu z łatwością dobierzesz zbiornik zarówno do małego domu, jak i dużych obiektów, takich jak restauracje czy hotele.
Oprócz standardowych produktów, projektujemy zbiorniki szyte na miarę. Niewielkie wymiary kotłowni nie oznaczają, że musisz zrezygnować z naszego urządzenia. Dobierzemy jego wielkość i do Twoich potrzeb, i wielkości pomieszczenia, w którym go zamontujesz.

Ekologia

Zależy nam na ekologii. A podłączenie zbiornika Noel ułatwia dbanie o środowisko. Zbiornik pozwala urządzeniom grzewczym na pracę z pełną mocą, przez co tworzenie szkodliwych związków (m.in. tlenku węgla i substancji smolistych) jest ograniczone do minimum. W przeciwieństwie do instalacji bez zbiornika, w tym przypadku sadza nie gromadzi się w przewodzie kominowym i nie dopuszcza do jego niszczenia. Zyskuje i Twój dom, i środowisko.

 

 

 

Nie wiesz, jaki zbiornik będzie najlepszy dla Twojego domu? Nie musisz sam wykonywać żadnych obliczeń. Skontaktuj się z nami, a my podpowiemy, jakie rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie.

Noel

Ekologia. Bezpieczeństwo. Oszczędność.

Zapewniamy nieprzerwany dostęp do ciepła w Twoim domu, hotelu  i wszędzie tam, gdzie go potrzebujesz. Zbiornik buforowy Noel akumuluje energię i współpracuje z każdą instalacją grzewczą. Nasz zbiornik można podłączyć do pompy ciepła lub innych źródeł ogrzewania. Chcesz dowiedzieć się, jak możemy zadbać o Twoje potrzeby? Napisz lub zadzwoń.

 

NOEL
tel. +48 713 666 242

Polityka Prywatności

Polityka prywatności w formularzach

FORMULARZ KONTAKTOWY