NOEL dla Obiektów Usługowych

Przyjedziemy! Doradzimy! Pomożemy! Dopasujemy zbiornik Noel do rodzaju instalacji w obiekcie. Prowadzisz duży obiekt i musisz dostarczyć ciepłą wodę dziesiątkom, a może nawet setkom gości? A może jesteś właścicielem niewielkiego pensjonatu i w zimie masz problem z ogrzaniem wszystkich pokoi? Często wystarczy mała zmiana – dołączenie do instalacji zbiornika Noel – żeby zobaczyć dużą różnicę. Sprawdź, w czym możemy Ci pomóc.

Zbiorniki Noel montowaliśmy już między innymi w takich miejscach, jak:

 • R

  restauracje

 • R

  hotele

 • R

  pensjonaty

 • R

  agroturystyka

 • R

  masarnie

 • R

  szpitale

 • R

  myjnie samochodowe

 • R

  kluby fitness

 • R

  bloki mieszkalne

 • R

  wspólnoty mieszkaniowe

Jaki Problem ma Rozwiązać Zbiornik NOEL?

Zapotrzebowanie na gorącą wodę na bieżąco

W odróżnieniu od domów, w obiektach takich jak restauracje czy masarnie istnieje zwiększone zapotrzebowanie na ciepłą (a nawet gorącą) wodę w bardzo dużych ilościach i to niemal przez cały czas. Obsługa wielu gości, zmywanie setek naczyń, czyszczenie zabrudzonych, tłustych powierzchni – to wszystko wymaga dostępu do ciepłej wody non stop. Przerwy w jej dostawie oznaczają opóźnienia. Niezbędne jest też dostosowanie instalacji do wymagań Sanepidu, a do tego niezbędny jest stały dopływ ciepłej wody.W takich obiektach dobrze dobrany zbiornik na ciepłą wodę to podstawa. Zbiornik Noel pracuje w oparciu o technologię przepływowego ogrzewania wody, która gwarantuje stały dostęp do ciepłej wody. W porównaniu do standardowych zasobników, Noel nie jest ogrzewany w połowie przez jedno źródło ciepła, przez co nie przechowuje zimnej wody, której ogrzanie zajmowałoby dodatkowy czas. Ciepła woda pojawia się w kranie natychmiast po jego odkręceniu – niezależnie od tego, jakiej ilości potrzebujesz i w ilu miejscach poboru jednocześnie.Wysokie wymagania klientów są dla nas oczywiste i zawsze szukamy sposobu, by im sprostać. Tak jest w przypadku specyficznych obiektów – nie tylko domów.

Połączenie kilku źródeł ciepła

Większe obiekty, takie jak szpitale, często wykorzystują kilka źródeł ciepła, żeby zmniejszyć koszty ogrzewania i produkcji ciepłej wody. Jeśli decydują się na popularny zasobnik, mogą z nim zintegrować jedynie dwa urządzenia grzewcze, co bywa niewystarczające. W efekcie ciepła woda kończy się po krótkim czasie, bo zasobnik jest ogrzewany do połowy przez jedno źródło. Jeśli zapomnisz o cyklicznej wymianie katody i anody, z roku zasobnik będzie zarastał kamieniem, a jego wydajność będzie stopniowo spadać.

W takiej sytuacji dobrze jest zastanowić się nad zmianą zasobnika na zbiornik buforowy z miedzianą wężownicą do ogrzewania ciepłej wody. Do urządzenia możesz podłączyć dużą liczbę urządzeń grzewczych i korzystać z nich w tym samym czasie lub naprzemiennie – w zależności od tego, co będzie dla Ciebie wygodniejsze i bardziej opłacalne. Nie ma też ograniczeń w podłączaniu odnawialnych źródeł ciepła.

Gwarancja wody bez bakterii

W miejscach, w których szczególną wagę przykłada się do bezpieczeństwa, nie można dopuścić do powstawania zagrażających zdrowiu bakterii rozwijających się w wodzie. Dotyczy to zarówno miejsc związanych z obróbką żywności, które podlegają restrykcyjnym wymaganiom Sanepidu, jak i szpitali czy przedszkoli, które muszą przestrzegać surowych wymogów higieniczno-sanitarnych.

W tego typu obiektach korzystanie ze standardowych zasobników c.w.u. może doprowadzić do gromadzenia się bakterii w instalacji wodnej. Szczególnie niebezpieczne są bakterie legionella, które po dostaniu się do organizmu mogą powodować tzw. chorobę legionistów, a w konsekwencji nawet śmierć. Idealnym miejscem do rozwoju legionelli jest chłodna woda (magazynowana przez zasobniki).

Namnażaniu się bakterii nie występuje natomiast w zbiorniku Noel. Zapobiega temu technologia przepływowego ogrzewania wody, dzięki której woda nie stoi w zbiorniku, a bakterie nie mają miejsca na namnażanie się. Z kolei miedź wykorzystywana do produkcji wężownic Noel ma charakter antybakteryjny, co gwarantuje sterylnie czystą wodę w przewodach. Dodatkowo, bezawaryjne działanie zbiornika zapewnia 10-letnia gwarancja.