Konsumenci często decydują się na wymianę instalacji grzewczej pod wpływem wysokich rachunków za ogrzewanie domu. Zwiększającej się ceny za opał (pelletu,drewna). Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniego zbiornika buforowego i choć decyzja może wydawać się trudna, należy oprzeć ją nie tylko na cenie, ale dopasowaniu urządzenia do pozostałych, już używanych. Ceny zbiorników buforowych wahają się. Różnica w cenie zależy głównie od zastosowanych materiałów, potrzeb klienta oraz jakości i pojemności zbiornika.

Rodzaje zbiorników buforowych

Na rynku można spotkać kilka rodzajów zbiorników. Często różnice między nimi są istotne i wpływają na efektywne działanie całej instalacji. Jednym z popularnych rozwiązań jest tzw. zbiornik w zbiorniku – zbiornik ciepłej wody jest umieszczony w drugim, większym. W przestrzeni między nimi umieszczony jest czynnik grzewczy, a wymiana ciepła następuje przez ścianki wewnętrznego zbiornika.

Jedną z wad urządzenia jest słaba przenikalność ciepła oraz pokrycie wewnętrznego pojemnika emalią, która po czasie pęka i prowadzi do korozji. Na niekorzyść tego rodzaju zbiornika przemawia również bardzo wysoka temperatura zasilania dla c.w.u., przez co zagrzanie wody jest utrudnione. Wydajność c.w.u. to 20l/min – 400l/h.

Innym stosowanym rozwiązaniem są zbiorniki z wężownicą ze stali nierdzewnej. Woda użytkowa przepływa tu przez karbowaną wężownicę. Wykorzystanie takiego materiału wpływa na słabą przewodność ciepła oraz w efekcie – niską wydajność c.w.u. Podobnie jak w przypadku „zbiornika w zbiorniku”, tego rodzaju urządzenie również potrzebuje bardzo wysokiej temperatury dla zagrzania ciepłej wody użytkowej. Wydajność c.w.u. wynosi 25l/min – 240 l/h.

Zbiornik buforowy cena

Cena zbiornika dobrej jakości mieści się w przedziale kilku tysięcy złotych. Jednak ceny, tak jak i same zbiorniki, są dobierane indywidualnie. Dlatego zachęcamy do kontaktu, w celu omówienia Państwa potrzeb oraz przeanalizowania oferty.

Zbiorniki buforowe Noel

Najnowocześniejszym i najefektywniejszym urządzeniem jest zbiornik buforowy Noel z miedzianą wężownicą. Miedź świetnie przewodzi ciepło, a przy tym posiada właściwości antybakteryjne. Ponieważ temperatura w zbiorniku jest niższa, niż w poprzednio opisywanych, urządzenie osiąga wysoką sprawność już przy 50°C i ogrzewa wodę w czasie rzeczywistym.

Bufor z wężownicą Noel, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców, posiada 10-letnią gwarancję. Poza tym, zbiornik buforowy Noel można dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Nie trzeba martwić się powierzchnią kotłowni – urządzenie może być dopasowane pod względem szerokości i wysokości. Dodatkowo, zbiorniki buforowe Noel mogą być połączone z każdym typem ogrzewania, a instalację można poszerzać o kolejne elementy bez potrzeby kapitalnego remontu.