Zbiorniki buforowe z wężownicą

01/10/2017

Autor: Jakub Sts

Noel oferuje bufor ciepła z miedzianą wężownicą  do CWU i CO: o standardowych wymiarach oraz wykonywany na miarę. Zbiornik z wężownicą to wyposażenie domu dla osób ceniących komfort użytkowania, bezpieczeństwo i ekologiczne rozwiązania. Urządzenie, dzięki możliwościom zmian jego wymiarów, sprawdzi się w każdym, nawet małym domu bez miejsca na kotłownię.

Zbiorniki buforowe Noel

Co wyróżnia zbiorniki Noel? Przede wszystkim, łączą w sobie funkcje trzech osobnych urządzeń: wymiennika ciepła, sprzęgła i zbiornika akumulacyjnego. Zbiorniki integrują różne źródła i odbiorniki ciepła. Potrafią gromadzić energię cieplną przez długi czas z małymi stratami i uwalniać ją wówczas, gdy jest potrzebna. Dzięki temu wytwarzana energia nie marnuje się.

Gwarantujemy, że klienci poszukujący rozwiązania na wiele lat, będą zadowoleni ze zbiorników Noel. Oferujemy 10-letnią, jedną z najdłuższych na rynku, gwarancję na wszystkie modele. To za sprawą zastosowanych materiałów: miedzianych wężownic, 3mm stali (to dwukrotnie więcej, niż przewiduje norma UDT) i podwójnego – wewnętrznego i zewnętrznego – zabezpieczenia antykorozyjnego.

Bufor z wężownicą – rodzaje

Na rynku klienci mogą spotkać kilka rodzajów zbiorników. Często różnice między nimi są istotne i wpływają na efektywne działanie całej instalacji. Jednym z popularnych rozwiązań jest tzw. zbiornik w zbiorniku – zbiornik ciepłej wody jest umieszczony w drugim, większym zbiorniku. W przestrzeni między nimi umieszczony jest czynnik grzewczy, a wymiana ciepła następuje przez ścianki wewnętrznego zbiornika. Jedną z wad urządzenia jest słaba przenikalność ciepła oraz pokrycie wewnętrznego pojemnika emalią, która po czasie pęka i prowadzi do korozji. Na niekorzyść tego rodzaju zbiornika przemawia również bardzo wysoka temperatura zasilania dla c.w.u., przez co zagrzanie wody jest utrudnione. Wydajność c.w.u. to 20l/min – 400l/h.

Innym stosowanym rozwiązaniem są zbiorniki z wężownicą ze stali nierdzewnej. Woda użytkowa przepływa tu przez karbowaną wężownicę. Wykorzystanie takiego materiału wpływa na słabą przewodność ciepła oraz w efekcie niską wydajność c.w.u. Podobnie jak w przypadku „zbiornika w zbiorniku”, tego rodzaju urządzenie również potrzebuje bardzo wysokiej temperatury dla zagrzania ciepłej wody użytkowej. Wydajność c.w.u. wynosi 25l/min – 240 l/h.

Najnowocześniejszym i najefektywniejszym urządzeniem jest zbiornik Noel z miedzianą wężownicą. Miedź świetnie przewodzi ciepło, a przy tym posiada właściwości antybakteryjne. Ponieważ temperatura w zbiorniku jest niższa, niż w poprzednio opisywanych, urządzenie osiąga wysoką sprawność już przy 50°C i ogrzewa wodę w czasie rzeczywistym. Bufor z wężownicą Noel, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców, posiada 10-letnią gwarancję. Wszystkie zbiorniki Noel można dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Nie trzeba martwić się powierzchnią kotłowni – zbiornik może być dopasowany pod względem szerokości i wysokości. Dodatkowo, zbiorniki Noel mogą być połączone z każdym typem ogrzewania.

Ostatnio dodane
Program Ciepłe Mieszkanie

Program Ciepłe Mieszkanie

Czym jest program "Ciepłe Mieszkanie" i jak różni się od programu "Czyste Powietrze"? Program "Ciepłe Mieszkanie" to...

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy