Innowacyjny zbiornik buforowy NOEL

17/10/2017

Autor: Jakub Sts

Coraz więcej osób poszukuje nowoczesnych rozwiązań do swoich domów. Przemawiają za tym chęć oszczędzania, dbanie o środowisko, wygoda i wiele innych powodów. Wśród innowacyjnych rozwiązań szczególne miejsce zajmują zbiorniki buforowe Noel.

Czym jest zbiornik buforowy?

Zbiornik buforowy stanowi element instalacji grzewczej. Służy do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Pozwala także na utrzymywanie stałej temperatury przez nią. Łączy w sobie działanie wymiennika ciepła, sprzęgła i zbiornika akumulacyjnego. Spośród zbiorników standardowych dostępne są wersje z jedną, dwiema lub trzema wężownicami. Pierwsza z nich umożliwia ogrzewanie wody ciepłej. Jeśli kupiłeś model  z większą ilością wężownic, możesz do nich podłączyć piec gazowy, system solarny, powietrzną pompę ciepła lub zasilanie z sieci ciepłowniczej. Urządzenie to sprawia, że wytwarzana energia nie marnuje się. Dzieje się tak, ponieważ gromadzi energię cieplną przez długi czas z małymi stratami i uwalnia ją wtedy, gdy jest potrzebna.

Zbiornik buforowy – zalety urządzenia

Dzięki buforowi ciepła woda płynie od razu po odkręceniu kranu. Umożliwia to oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Wydajność tego sprzętu wynosi nie mniej niż 24 l/minutę.  Jest to rozwiązanie ekologiczne, gdyż minimalizuje zanieczyszczenie środowiska. Ponadto zbiornik buforowy Noel może pochwalić się najwyższą klasą energetyczną, czyli A+. Do jego produkcji używana jest dwukrotnie grubsza stal niż przewiduje norma UDT. Wpływa to pozytywnie na trwałość urządzenia. Istnieje możliwość zamówienia go na konkretny wymiar. W dopasowaniu się do wymiarów pomieszczenia, pomagają również regulowane nogi. Skupienie się na indywidualnych potrzebach klienta sprawia, że z tego mechanizmu  mogą skorzystać nawet posiadacze małych kotłowni.

Bezpieczne korzystanie z wody

Zbiornik buforowy Noel świetnie radzi sobie z zapobieganiem pojawianiu się różnych drobnoustrojów. Szkodliwe dla Twojego zdrowia i innych domowników mogą być np. bakterie legionella oraz pleśń. Aby nie powstały, w urządzeniu utrzymywana jest stała temperatura wody 50°C a także wykorzystuje się zapobiegającą temu technologię przepływowego ogrzewania wody. Inną ważną kwestię stanowi niedoprowadzanie do istnienia zastojów wody. Rozwój mikroorganizmów jest hamowany także przez wykorzystanie miedzi. Ponadto użycie tego metalu w wężownicach wpływa korzystnie na ich trwałość i zapobiega korozji. Jest to też najlepszy przewodnik ciepła. Same zbiorniki są zabezpieczone farbą antykorozyjną, co sprawia, że bufory są rozwiązaniem niezwykle wytrzymałym i bezpiecznym dla użytkowników.

Ostatnio dodane
Program Ciepłe Mieszkanie

Program Ciepłe Mieszkanie

Czym jest program "Ciepłe Mieszkanie" i jak różni się od programu "Czyste Powietrze"? Program "Ciepłe Mieszkanie" to...

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *