Dlaczego warto zwracać uwagę na jakość produktów i urządzeń?

30/12/2017

Autor: Jakub Sts

Wiele osób kojarzy generalny remont domu z licznymi wydatkami. Po wstępnym oszacowaniu kosztów może się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem będzie zaoszczędzenie na produktach poprzez wybieranie tych o gorszej jakości. Dlaczego nie jest to dobry pomysł i w jaki inny sposób można poradzić sobie z wydatkami?

Rozwiązania na lata

Przede wszystkim, remont domu to inwestycja na wiele lat. Produkty słabej jakości nie będą równie trwałe, jak te z wyższej półki i po krótkim czasie trzeba będzie je wymieniać. Wystarczy wspomnieć o farbach do wnętrz. Zamiast decydować się na lateksowe, odporne na zabrudzenia, niektórzy wolą zaoszczędzić i wybierają tańsze, akrylowe wersje. Kiedy tylko na ścianie pojawią się plamy zaczynają się problemy z myciem powierzchni – wraz z brudem znika też kolor. W rezultacie cała ściana wymaga ponownego malowania, co pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku rozwiązań, które mają dbać o ogrzewanie domu lub wody. Te ostatnie, czyli zbiorniki buforowe, muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów, dlatego warto zwrócić na nie uwagę, szukając sprzętu dla siebie. Zbiorniki oferowane przez Noel mają miedziane wężownice, które hamują rozwój bakterii w wodzie. Urządzenia o gorszym standardzie nie mogą tego zagwarantować – używane są w nich, nieodporne na korozje, wężownice wykonane ze stali.

Z kolei piec słabej jakości będzie się często psuł, a to pociągnie za sobą konieczność poniesienia opłat za usługi specjalisty, który będzie się zajmował jego naprawianiem. Na dodatek może się okazać, że rodzaj opału, który można z nim stosować będzie droższy niż ten, który nadaje się do droższych urządzeń lepszej jakości.  Wtedy już po pierwszym sezonie grzewczym może się okazać, że inwestycja w tańszy sprzęt okazała się być bardziej kosztowna.

Drogie nie znaczy lepsze

Musisz jednak pamiętać, że wysoka cena nie zawsze idzie w parze z trwałością i funkcjonalnością. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, przeczytaj opinie, jakie możesz znaleźć w sieci na temat danego produktu i sprawdź czy jego producent otrzymał za nie nagrody stanowiące potwierdzenie ich wysokiej jakości. Dobrym pomysłem będzie też rozmowa ze znajomymi, którzy niedawno przeprowadzali remont, o tym, jakie produkty polecają. Być może okaże się, że istnieje wiele dobrych rozwiązań, które wcale nie są najdroższe i możesz sobie na nie pozwolić.

Jak zadbać o to, by mieć sprzęt wysokiej jakości i jednocześnie nie wydać zbyt wiele? Na początek  warto sporządzić listę wszystkich rzeczy, które będą niezbędne do tego, żeby móc przeprowadzić całkowity remont i wymianę wszystkich urządzeń, które tego wymagają. Następnie zaznacz produkty i sprzęty, które są dla Ciebie najważniejsze, na których jakości najbardziej Ci zależy. Od nich najlepiej zacząć planowanie budżetu i to je warto zakupić w pierwszej kolejności. Pozostałe pieniądze można wydać na elementy, których jakość nie jest kluczowa, takie jak np. gniazdka albo włączniki światła. W ten sposób łatwiej będzie Ci nie przekroczyć budżetu i jednocześnie cieszyć się satysfakcjonującymi rozwiązaniami.

Ostatnio dodane
Program Ciepłe Mieszkanie

Program Ciepłe Mieszkanie

Czym jest program "Ciepłe Mieszkanie" i jak różni się od programu "Czyste Powietrze"? Program "Ciepłe Mieszkanie" to...

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *