Montaż zbiornika buforowego

17/07/2018

Autor: Jakub Sts

Instalacja zbiornika buforowego Noel może obejmować podłączenie do jednego lub kilku źródeł ciepła. Im dom jest większy, tym więcej źródeł okaże się przydatnych, co wpłynie na długość procesu instalacji. Nie jest on jednak bardzo skomplikowany.

Zbiornik buforowy z jedną wężownicą

Stopień zaawansowania instalacji będzie zależny od tego, ile urządzeń grzewczych i odbiorników ciepła chcesz podłączyć do zbiornika.

Skąd wiedzieć, jaka liczba wężownic będzie odpowiednia do Twojej instalacji i potrzeb domu? Przykładowo, zbiornik z jedną wężownicą wystarczy do ogrzania wody użytkowej, może też współpracować z systemem centralnego ogrzewania. Należy przy tym pamiętać o dobraniu urządzenia o pojemności odpowiedniej do liczby użytkowników systemu. Nasi specjaliści doradzą, który model zbiornika sprawdzi się w Twoim przypadku.

Zbiornik można podłączyć do takiego źródła ciepła, jak kominek z płaszczem wodnym czy kocioł na paliwo stałe. Urządzenie może pracować w układzie otwartym lub zamkniętym. Jeżeli chcesz wykorzystać dodatkowe źródła ciepła do ogrzania budynku, warto będzie dobrać zbiornik z dwiema lub trzema wężownicami.

Zbiorniki z większą liczbą wężownic

Zbiorniki wyposażone w dwie wężownice wykorzystują tę pierwszą do przepływowego przygotowania ciepłej wody użytkowej, a drugą do połączenia z piecem gazowym, systemem solarnym lub powietrzną pompą ciepła. Z kolei zbiorniki buforowe z trzema wężownicami sprawdzą się w budynkach, które mają duże potrzeby i muszą czerpać ciepło z wielu źródeł.

Dlatego też pierwsza wężownica, podobnie jak w poprzednich modelach, służy do przepływowego przygotowania ciepłej wody użytkowej, natomiast druga jest wykorzystywana do podłączenia z piecem gazowym, systemem solarnym i pompą ciepła. Trzecia – do podłączenia z systemem solarnym, powietrzną pompą ciepła oraz zasilaniem z sieci ciepłowniczej. Oczywiście każdy może wykorzystać takie podłączenia, jakie w przypadku danego budynku uzna za najkorzystniejsze.

Instalacja zbiornika jest ułatwiona, ponieważ jest on wyposażony w regulowane nogi, dzięki którym można dopasować urządzenie do wymiarów pomieszczenia, w jakim będzie się on znajdować. Na każdym etapie instalacji nasi specjaliści zapewniają doradztwo i pomoc, tak by zbiornik został zamontowany prawidłowo.

Ostatnio dodane
Program Ciepłe Mieszkanie

Program Ciepłe Mieszkanie

Czym jest program "Ciepłe Mieszkanie" i jak różni się od programu "Czyste Powietrze"? Program "Ciepłe Mieszkanie" to...

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *