5 dowodów na to, że warto zainwestować w zbiorniki NOEL

20/08/2018

Autor: Jakub Sts

glowny_banner_o-nas-900x600-copy

Zbiornik akumulacyjny zyskuje coraz większą popularność wśród rodzin oczekujących niskich kosztów użytkowania systemu grzewczego w domu.  w nowoczesnych instalacji Wybór bufora jest w tym przypadku świetnym rozwiązaniem – urządzenie nie tylko pomaga w obniżeniu rachunków za ogrzewanie, ale też znacznie wydłuża żywotność urządzeń grzewczych, takich jak kocioł c.o., kominek z płaszczem wodnym, pompa ciepła. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dlaczego inwestycja w zbiorniki Noel się opłaca.

1. Wielofunkcyjność

Zbiorniki Noel, jak żadne inne urządzenia tego typu dostępne na rynku, nie ograniczają swojego działania jedynie do magazynowania energii. Spełniają również zadanie wymiennika ciepła, dzięki wykorzystaniu technologii przepływowego ogrzewania wody.. Do tego zastosowane sprzęgło (dzięki temu, że urządzenie posiada kilka par króćców) łączy różne źródła i odbiorniki ciepła, przez co zbiornik może być używany w najbardziej skomplikowanych instalacjach.

2. Nieograniczony dostęp do ciepłej wody

Problem ze stałym dostępem do ciepłej wody znika po podłączeniu do instalacji zbiornika buforowego z miedzianą wężownicą do c.w.u. Noel. Oczekiwanie na ciepły strumień wody z kranu czy prysznica marnuje nie tylko czas domowników, ale przede wszystkim pieniądze za wylewaną bez potrzeby zimną wodę. Technologia przepływowego ogrzewania wody wykorzystana przy zbiornikach buforowych eliminuje ten problem. Woda jest ogrzewana w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownicy mają do niej nieograniczony dostęp.

3. Ekologia

Coraz więcej użytkowników zwraca uwagę nie tylko na korzyści finansowe płynące z użytkowania konkretnego systemu ogrzewania. Rosnące znaczenie zyskuje ekologiczne podejście, które minimalizuje zanieczyszczenie środowiska. Zbiorniki Noel są odpowiedzią na proekologiczne działania klientów. Magazynując wytworzoną energię cieplną, bufor umożliwia źródłom ciepła działanie z pełną mocą. Dzięki temu zmniejsza się emisja szkodliwych związków (tlenku węgla i substancji smolistych) do komina i ogranicza gromadzenie sadzy w przewodzie kominowym. Same urządzenia, osiągając nominalną moc, zyskują też zdecydowanie dłuższą żywotność, a akumulowane nadwyżki opału generują nawet 30% oszczędności.

4. Wygoda użytkowania

Idealny system ogrzewania jest nie tylko oszczędny i ekologiczny, ale również wygodny w użytkowaniu. Podłączenie do systemu zbiornika buforowego w dużym stopniu mniejsza obowiązki domowników. Jeśli posiadasz kominek z płaszczem wodnym, musisz pamiętać o dokładaniu drewna co kilka godzin, by w domu było ciepło. Przy zastosowaniu bufora, wyprodukowana przez kominek energia jest na bieżąco przekazywana i magazynowana do zbiornika, a następnie uwalniana wtedy, gdy jest potrzebna. W efekcie rozpalenie w kominku przez kilka godzin zapewnia ciepło na cały dzień. Sam zbiornik jest urządzeniem całkowicie bezobsługowym, działa w sposób samodzielny i cichy.

5. Bezpieczeństwo

Tradycyjne sposoby montażu systemów grzewczych, takie jak połączenie kotła tylko z instalacją c.o., są nieefektywne i mogą być niebezpieczne. Utrzymywana stała, niska temperatura w kotle lub kominku powoduje niszczenie i złą eksploatację urządzeń. Ponadto, doprowadza to do osadzania się substancji smolistych w przewodzie kominowym. Podłączenie zbiornika buforowego eliminuje te problemy. Zbiornik akumuluje energię wytworzoną przez źródła ciepła i przekazuje ją do odbiorników, wtedy gdy następuje potrzeba ogrzania domu lub wykorzystania ciepłej wody. Dzięki temu urządzenia grzewcze mogą pracować z pełną mocą i osiągają maksymalną sprawność.

Ostatnio dodane
Program Ciepłe Mieszkanie

Program Ciepłe Mieszkanie

Czym jest program "Ciepłe Mieszkanie" i jak różni się od programu "Czyste Powietrze"? Program "Ciepłe Mieszkanie" to...

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *