NOEL – polska firma z historią

10/06/2017

Autor: Jakub Sts

NOEL - Polska firma produkujaca zbiorniki buforowe

Noel jest polskim producentem zbiorników buforowych z miedzianą wężownicą. To rodzinna firma z własnym zakładem produkcyjnym w okolicach Wrocławia. Wykonujemy nasze urządzenia w oparciu o europejskie surowce najwyższej jakości. Naszym celem jest nieustanny rozwój: produkcja najlepszych zbiorników buforowych z miedzianymi wężownicami i dostosowywanie ich do obecnych na rynku urządzeń grzewczych.

Historia i struktura firmy Noel

Pomysłodawcą zbiornika Noel jest Lesław Krzeszowiak senior, ojciec właściciela firmy. Jego pasja do poszerzania wiedzy i praktyczna wiedza instalatorska jest podstawą firmy. W 2006 roku wyprodukowaliśmy i dokonaliśmy montażu pierwszych trzech modeli zbiorników. Jacek Krzeszowiak, właściciel firmy, zrealizował ponad 200 instalacji grzewczych w całym kraju. Swoje doświadczenie i praktyczną wiedzę zdobył podczas budowania najbardziej skomplikowanych instalacji. Przed założeniem firmy, przez wiele lat był odpowiedzialny za budowanie struktur sprzedaży w czołowych korporacjach z branży FMCG. Joanna Krzeszowiak w firmie Noel jest odpowiedzialna za zadania organizacyjne i biurowe.

Doświadczenie

Od 2006 roku firma Noel zdobywa i poszerza swoje doświadczenie. Stawiamy na rozwój technologii, czego wynikiem jest zbiornik buforowy, nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach instalacyjnych w 2012 roku. Wyróżnienie za innowacyjność i wysoką jakość produktu to dla nas motywacja do poszerzania wiedzy i ciągłego ulepszania naszych urządzeń. Od powstania firmy byliśmy odpowiedzialni m.in. za:

  • realizacje wielozbiornikowe dla branży HoReCa – pensjonatów, hoteli pracowniczych, zajazdów, domów weselnych,
  • przygotowanie i instalację zbiorników dla dużych obiektów użyteczności publicznych – szpitale, obiekty sakralne,
  • odzysk ciepła w zakładzie pralniczo- farbiarskim, automyjniach, w ogrodnictwie,
  • realizacje przemysłowe – zbiorniki do wody lodowej, na glikol,
  • opracowanie zbiorników na glikol do pomp ciepła,
  • realizację dla Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy,
  • dopasowanie zbiorników dla leśniczówek i Zakładów Przetwórstwa Spożywczego

Unikatowy produkt

Firma Noel produkuje jedyny tego rodzaju wielofunkcyjny zbiornik buforowy. Łączy on w sobie działanie trzech urządzeń: wymiennika ciepła, sprzęgła i zbiornika akumulacyjnego. Dzięki temu w prosty sposób jest w stanie połączyć różne źródła i odbiorniki ciepła, wykorzystując maksymalnie ich potencjał i zapobiegając marnowaniu energii cieplnej. Zbiorniki Noel oprócz działania wyróżnia precyzyjna budowa, pozwalająca na udzielenie 10-letniej, jednej z najdłuższych na rynku, gwarancji. Miedź użyta do budowy wężownic jest trwałym, odpornym na korozję naturalnym surowcem i najlepszym przewodnikiem ciepła. Jej antybakteryjne właściwości istotnie wpływają na jakość przepływanej wody i minimalizują powstawanie mikrobów, w tym bakterii Legionella.

Ostatnio dodane

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *