Zbiornik buforowy – cena

21/11/2018

Autor: Jakub Sts

bufory

Cena zbiorników buforowych zależy głównie od zastosowanych materiałów, ich jakości , wykonania zbiornika, zastosowanych wężownic, pojemności zbiornika i okresu gwarancji. Wybór odpowiedniego zbiornika buforowego należy oprzeć nie tylko na cenie, ale dopasowaniu urządzenia do źródeł ciepła, wielkości pomieszczeń do ogrzania i potrzebie mieszkańców na bieżącą wodę.

Rodzaje zbiorników buforowych

Na rynku można spotkać kilka rodzajów zbiorników do ogrzewania domu i grzania ciepłej wody. Różnice między nimi są istotne i wpływają na efektywne działanie całej instalacji, jak i na komfort użytkowników.

Jednym z dostępnych na rynku jest zasobnik ciepłej wody. Przeznaczony tylko do grzania ciepłej wody, bez możliwości ogrzewania domu.

W zasobniku jest nagrzana woda użytkowa , która stoi, „starzeje się”, czeka na pobranie, a w nocy wychładza się. Powoduje to rozwój bakterii legionella w dolnych partiach zbiornika. Nagrzewanie ciepłej wody jest ograniczone do pojemności zasobnika. Żywotność zasobnika z czasem skraca się, z roku na rok gorsza jest wydajność. Wydajność ciepłej wody to 800 l/h. Okres gwarancji max. do 5 lat.

Innym zbiornikiem jest tzw. zbiornik w zbiorniku – zbiornik ciepłej wody jest umieszczony w drugim, większym. W przestrzeni między nimi umieszczony jest czynnik grzewczy, a wymiana ciepła następuje przez ścianki wewnętrznego zbiornika.

Urządzenie to posiada słabą przenikalność ciepła oraz pokrycie wewnętrznego pojemnika emalią, która po czasie pęka i prowadzi do korozji. Zbiornik w zbiorniku potrzebuje bardzo wysokiej temperatura zasilania dla c.w.u., przez co zagrzanie wody jest utrudnione. Wydajność c.w.u. to 400l/h. Okres gwarancji w większości 2 lata.

Spotykane są zbiorniki z wężownicą ze stali nierdzewnej. Woda użytkowa przepływa tu przez karbowaną wężownicę. Wykorzystanie takiego materiału wpływa na słabą przewodność ciepła oraz w efekcie – niską wydajność c.w.u. Podobnie jak w przypadku „zbiornika w zbiorniku”, tego rodzaju urządzenie również potrzebuje bardzo wysokiej temperatury dla zagrzania ciepłej wody użytkowej. Wydajność c.w.u. wynosi 240 l/h. Okres gwarancji max. do 5 lat.

Zbiorniki buforowe Noel

Zbiornik buforowy Noel z miedzianą wężownicą do ciepłej wody, w całości produkowany jest w Polsce.

W zbiorniku buforowym akumulowana jest energia cieplna dla c.w.u. i c.o co znacząco obniża koszt ogrzewania źródłem ciepła. Zastosowana miedziana wężownica idealnie przewodzi ciepło oraz posiada właściwości antybakteryjne. Ponieważ temperatura w zbiorniku jest niższa, niż w poprzednio opisywanych zbiornikach, urządzenie osiąga wysoką sprawność już przy 50°C i ogrzewa wodę w czasie rzeczywistym, brak jest ograniczeń w nagrzewaniu ciepłej wody. Dzięki przepływowemu ogrzewaniu woda jest w ciągłym ruchu , „nie starzeje się”, nie ma „stania” wody w zbiorniku (brak rozwoju bakterii legionella). Wydajność c.w.u. nie jest mniejsza niż 1440 l/h.

Zbiornik buforowy Noel z wężownicą, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców, posiada 10-letnią gwarancję. Co ma wpływ na żywotność zbiornika, który nie zmienia się w czasie.

Poza tym, zbiornik buforowy Noel można dostosować do indywidualnych wymagań i potrzeb klientów. Nie trzeba martwić się powierzchnią.

Ostatnio dodane
Program Ciepłe Mieszkanie

Program Ciepłe Mieszkanie

Czym jest program "Ciepłe Mieszkanie" i jak różni się od programu "Czyste Powietrze"? Program "Ciepłe Mieszkanie" to...

Inne ciekawe artykuły…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *