Ekonomiczne ogrzewanie dla domu o powierzchni 500 m²

Ta realizacja pokazuje, jak wykorzystanie energii słonecznej połączone z efektywnym systemem ogrzewania na drewno może nie tylko zmniejszyć Twój ślad węglowy, ale także znacząco obniżyć koszty utrzymania domu.
  • Home
  • /
  • Projekty
  • /
  • Ekonomiczne ogrzewanie dla domu o powierzchni 500 m²

System ogrzewania domu za pomocą kotła zgazowującego drewno i paneli fotowoltaicznych

Instalacja kotłowni firmy Noel w domu o powierzchni 500 m² wykorzystuje dwa bufory ciepła i kocioł zgazowujący drewno o mocy 50 kW.
System inteligentnie korzysta z fotowoltaiki, zwłaszcza w okresie od kwietnia do września, zapewniając ciepłą wodę użytkową praktycznie bez kosztów. Dodatkowo, jest wyposażony w mechanizm zarządzania nadprodukcją energii z paneli słonecznych, magazynując ją w buforach ciepła, co zapobiega problemom z wysokim napięciem i maksymalizuje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Kluczowe Korzyści:

Ciepła Woda Użytkowa Non-Stop
System ogrzewania zapewnia nieprzerwany dostęp do ciepłej wody użytkowej, co jest kluczowe dla komfortu gości hotelu Zieleniec, niezależnie od ich liczby czy pory dnia. Bufory ciepła NOEL efektywnie magazynują i dystrybuują ciepło, gwarantując stałą dostępność ciepłej wody.

Bezawaryjność
14 lat stabilnej pracy w wymagających warunkach.

Energooszczędność
Efektywne wykorzystanie paliwa dzięki zastosowaniu buforów ciepła.

Wszechstronność
Zdolność do pracy z różnymi źródłami ciepła / kotłami o różnej mocy (kocioł na zrębki i drewno zgazowujące) zapewnia elastyczność energetyczną.

Komfort dla klientów hotelu
Ciągłe i równomierne dostarczanie ciepła do pokoi, restauracji i strefy SPA.

Galeria

Szukasz kotłowni niezawodnej?

Dowiedz się więcej o naszych systemach grzewczych i przekonaj się, jak możemy Ci pomóc zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, oraz usprawnić twoją instalację C.O. i C.W.U.