Innowacyjność

 

Zbiornik buforowy z miedzianą wężownicą do ciepłej wody użytkowej to urządzenie, które jest elementem instalacji grzewczej. Łączy w sobie funkcję trzech urządzeń: wymiennika ciepła, sprzęgła i zbiornika akumulacyjnego. Nasze urządzenie to unikalna kombinacja rozwiązań technologicznych.

Miedziane wężownice

Do produkcji wężownic stosujemy miedź. Jest to naturalny pierwiastek odporny na korozję, bardzo dobrze przewodzący ciepło. Oprócz tego miedź znana jest z jej właściwości antybakteryjnych. Wraz z techniką przepływowego ogrzewania wody, zapewnione jest całkowite bezpieczeństwo użytkowników systemu. Woda przepływająca przez miedziane wężownice jest w 100% bezpieczna i może być używana również w tak wymagających i dbających o standardy higieny miejsc, jak szpitale.

Wielofunkcyjność

Zbiorniki Noel pełnią kilka funkcji. Zbiornik działa jak akumulator, który przechowuje energię przekazaną od źródeł ciepła, takich jak kocioł na paliwo stałe, kominek z płaszczem wodnym lub pompa ciepła. Dzięki znakomitej termoizolacji urządzenie akumuluje energię przez długi czas i uwalnia ją wtedy, gdy jest potrzebna do ogrzania domu lub wody użytkowej.

Zbiornik stabilizuje również temperaturę między źródłami ciepła a instalacją centralnego ogrzewania. Nie pozwala na przegrzanie się urządzeń grzewczych, a jednocześnie umożliwia uzyskanie ich nominalnej mocy. W efekcie przedłuża to ich żywotność.

Wymiary zbiornika na życzenie

Zbiorniki buforowe Noel są szyte na miarę. Oznacza to, że oprócz standardowych wymiarów, oferujemy klientom modyfikację urządzeń. Pojemność zbiornika, jego moc oraz rozmiar mogą być dopasowane do oczekiwań użytkowników. Zbiorniki Noel są zaopatrzone w regulowane nogi, które umożliwiają dopasowanie urządzenia do wymiarów pomieszczenia, w którym będzie ono instalowane. Regulowane nogi ułatwiają też montaż na nierównych powierzchniach, a także wypionowanie zbiornika.

Oferujemy doradztwo w zakresie odpowiedniego dobrania parametrów do rodzaju instalacji grzewczej oraz liczby osób korzystających z systemu.

Połączenie materiałów wysokiej jakości

W zbiornikach Noel stosujemy połączenie wężownicy miedzianej z płaszczem stalowym za pomocą mosiężnej skręcanej złączki. Gwarantuje to brak reakcji między metalami oraz zapobiega korozjom. Dodatkowo, zbiornik jest zabezpieczony antykorozyjnie zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, co daje mu przewagę nad innymi zbiornikami dostępnymi na rynku.

Do wszystkich zbiorników stosujemy stal polskiego producenta o grubości 3 mm, czyli dwukrotnie grubszą niż przewiduje norma UDT.

10 lat gwarancji

Dzięki zastosowanym materiałom i rzetelnym procesie produkcji opartym o własne technologie udzielamy 10-letniej gwarancji na wszystkie urządzenia. Jest to jeden z najdłuższych okresów gwarancji dostępny na rynku.

 

 

Skontaktuj się z naszym Technicznym Opiekunem Klienta: Zadzwoń: + 48 508 258 827 lub napisz techniczny@noel.pl
Noel- biuro: w trakcie przeprowadzki, zapraszamy do kontaktu: biuro@noel.pl, tel. 71 362-23-20 Copyright © Noel
Zbiorniki standardowe Zbiorniki standardowe Zbiorniki standardowe